Oyun 42 | Meb Oyunları

Xbox One S'in Disksiz Sürümü Geliyor

Mart 5, 2019 | admin | Yorum yap

Windows Central’in haberine göre Microsoft, ön siparişlerin Nisan’da başlayacağı ‘Xbox One S Dijital Sürüm’ü tanıtacak. Yeni konsolun Haziran’da gerçekleşecek E3 fuarından önce, Mayıs ayında raflardaki yerini alması bekleniyor.

<p İLGİLİ HABER

Müthiş İddia: Microsoft, Tüm Xbox Oyunlarını Windows 10'a Getirebilir

‘Xbox Maverick’ kod adlı disksiz konsolun ilk detayları, Kasım ayında ortaya çıkmıştı. Microsoft’un bu konsolla oyunları ön yüklü şekilde satacağı söylentisi de dolaşmakta. Yani oyuncular, sahip olmak istediği oyunları önceden seçecek ve konsolda bu oyunları hazır olarak oynayabilecek.

Eğer söylentiler doğruysa; Xbox One S’in disksiz sürümü, oyunların dijital sürümleri için tasarlanmış olacak. Bu da demek oluyor ki bu konsol, Blu-Ray özelliği olmayacağı için normal Xbox One S’ten daha ucuz olacak. Ayrıca bu sürüm, oyunların dijital kopyalarını edinebileceğiniz Xbox Game Pass'le de uyum içinde çalışacak.

<p İLGİLİ HABER

Microsoft, Yeni Xbox'ta Sanal Gerçeklik Teknolojisi Kullanmayacak

Microsoft’un odağı son zamanlarda Xbox Game Pass’in üzerinde. Xbox Game Pass, 100’den fazla Xbox oyununa aylık üyelik ile erişmenizi sağlayan bir program. Programın geliştiricisi, Xbox Game Pass için yine Xbox Game Studios’un oyunları olan Sea of Thieves ve Crackdown 3 gibi ünlü oyunları da tanıtmıştı. Ülkemizde PlayStation'ın gerisinde kalan Xbox, bu sürümüyle daha ucuz olacağı için oyuncular tarafından daha çok tercih edilebilir.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir