Oyun 42 | Meb Oyunları

Sony, PlayStation Oyunlarını Dizi ve Filmlere Çevirecek

Mayıs 21, 2019 | admin | Yorum yap

Sony, oyunlara dayalı diziler ve filmler üretmek için ‘PlayStation Productions’ stüdyosunu kurdu. Sony Studios ürünün dağıtımını üstlenecek ancak geçmişte diğer oyun devlerinin yaptığı gibi markaları lisanslamayacak. Şirketin başkanı Shawn Layden, Hollywood Reporter’a verdiği demeçte bunun sadece daha fazla para kazanmak için bir fırsat olmadığını, aynı zamanda Hollywood’un oyunlara dair önyargısını yıkmak için de iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

<p İLGİLİ HABER

PlayStation 4 İçin Çıkış Yapan En İyi 10 Açık Dünya Oyunu

Layden’ın dediğine göre birçok yönetmen ve sahne yazarı, oyun dünyasını anlamıyor. Bunun aksine PlayStation Prudictons, Marvel’ın elde ettiği inanılmaz başarıyı göz önüne alarak Kevin Feige gibi endüstrinin önemli isimleriyle konuşmaya başladı bile. Layden ayrıca stüdyonun yıllık ürün çıkarma gibi bir politikasının olmayacağını, ürünleri çabuk sunmak için acele etmeyeceklerini açıkladı.

<p İLGİLİ HABER

Mortal Kombat Filminin Ön Çalışmalarına Başlandı (Video)

Stüdyo projelerin üretim aşamasına çoktan başladı ancak çıkacak ürünleri henüz belirtmedi. Bilindiği gibi birçok oyunun beyaz perdeye uyarlanmış versiyonu, izleyiciler tarafından ‘facia’ olarak nitelendiriliyor. Buna örnek olarak ‘Prince of Persia’ filmini verebiliriz. Asıl soruysa Sony'nin hayranları hayal kırıklığına uğratmadan Uncharted, The Last of Us, Detroit: Become Human veya Beyond Two Souls gibi başyapıtları beyaz perdeye uyarlamayı başarıp başaramayacağı… </p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir