Oyun 42 | Meb Oyunları

RİPPLE NE KADAR ?

Mart 3, 2019 | admin | Yorum yap

RİPPLE NE KADAR

Kripto paralar son dönemde oldukça fazla gündeme gelmiş olup önemleri her geçen gün artmaktadır. Kripto paraların ilki 2009 yılında piyasaya sürülen bitcoindir ve sonrasında alternatif pek çok kripto para bulunarak piyasaya sürülmüştür. Onlardan biri olan Ripple  ilk kripto para olan bitcoin’in en büyük rakibidir.

2012 yılında bir şirket tarafından hayata geçirilen Ripple’nin amacı, Riplenet ile birlikte hem merkezi olmayan hem de ödeme sistemlerinde blockchain teknolojisini kullarak işlemlerin daha hızlı yapılmasını sağlamaktır. Blockchain teknolojisi ile geliştirilen Ripple düşük ücretlerle güvenilir ve hızlı bir biçimde para transferini sağlayan alternatif bir sanal paradır. Ve bu para birimi şuan en büyük 5 kripto paranın içerisinde yer almaktadır.

Ripplenin kontrolü tamamen bir şirket tarafından sağlanmaktadır ve diğer kripto paralardan farklı olarak madenciliği yapılamayan tek coindir. Ripple’nin bir şirket tarafından yönetilmesi ile bir merkezinin olduğu sebebi ile diğer paralardan ayrılması ile özellikle büyük şirketlerin ve bankaların muhattap bulabilmeleri amacıyla en çok tercih ettikleri bir kripto para olarak karşımıza çıkmakta. Ülkemizde Akbank Ripple kullanan banka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Finansal değeri diğer para birimleri sürekli değişen Ripplenin değer şuan 1.70 TLden işlem görmektedir. Sizlerde her an kripto para birimi olan ripplenin değerini takip etmek en doğru değeri öğrenmek istiyorsanız yatırım24.com adresinden Ripple ne kadar linkine tıklayarak girebilir ve fiyatları takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir