Oyun 42 | Meb Oyunları

PUBG Mobile, Dünyanın En Hızlı Büyüyen Mobil Oyunu Oldu

Haziran 11, 2019 | admin | Yorum yap

PUBG Mobile şu anda dünyanın en popüler mobil oyunu ve 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Aynı zamanda da dünyanın en çok gelir elde eden oyunu olan PUBG Mobile, 146 milyon doları aşan bir gelire sahip.

<p İLGİLİ HABER

PUBG Lite’ın Türkiye’deki Kayıtlı Kullanıcı Sayısı Açıklandı

Oyunun kazancı yalnızca oyun içi satın almalardan gelmiyor. Çin’in kendine özel yeniden markası Game For Peace’ten de geliyor. Çinli brokerlik firması Great Wall Securities, PUBG Mobile’ın 76, Game For Peace’in ise 70 milyon dolar gelir elde ettiğini hesapladı. Bunlar elbette ki kesin sayılar değil ancak gerçeğe çok yakın tahminler.

Game For Peace, teknik olarak daha az kanlı olan bir PUBG Mobile oyunu ve ölen karakterler, kalkıp el sallayarak haritadan çıkıyorlar. Ayrıca oyun içi ortam çok daha Çin vatanseveri şekilde düzenlenmiş durumda. Çinli yetkililer, Tencent’in PUBG Mobile’ı bizim bildiğimiz haliyle ülkede yayınlamasına izin vermemişti. Aşağıdaki tweette bu durumu görebilirsiniz.

<p İLGİLİ HABER

PUBG’ye Oyunun Dengesini Değiştirecek Yeni Özellikler Ekleniyor

Çin pazarı, mobil oyun üreticileri için girmesi çok kolay bir pazar değil. Ülkenin resmi kurumları, oyunların yozlaştırıcı ve sosyal yapıyı bozan şeyler olduğunu düşünüyor ve ağır kısıtlamalar uyguluyorlar.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir