Oyun 42 | Meb Oyunları

Google Stadia’nın İnternet Gereksinimlerini Açıklandı

Mart 25, 2019 | admin | Yorum yap

Bulut oyunculuğu konusunda günümüze kadar yapılmış en köklü platformu inşa eden Google, Stadia ile tarih yazmaya geliyor. Sadece mevcut oyunseverleri değil, oyunlarla ilişkisi olmayanları bile kendisine çekme hedefi bulunan Stadia, YouTube’un oyun versiyonu gibi çalışacak.

Bulut sistemleri üzerinden oyun oynamak, video izlemekten çok farklı. Zira oyuncuların aldıkları görüntülerin kendi eylemlerine göre değişmeleri gerekecek. Bu da internet bağlantı kalitesinin çok önemli bir etmen olacağını gösteriyor.

Google Stadia önerilen ve minimum bağlantı hızı gereksinimleri:

Önerilen: Saniyede 60 kare ve 4K çözünürlük için minimum 30 mbps bağlantı hızıMinimum: Saniyede 60 kare ve 1080p çözünürlük için 25 mbps bağlantı hızı

Google Stadia’nın patronu Phil Harrison’un bu açıklamaları, platformun fiber bağlantıya sahip her ortamda çalışabileceğini kanıtlıyor. Ayrıca Harrison, Google sunucularının bağlantı kalitesine göre anlık olarak çözünürlük değiştirebileceğini de söylüyor. Yani internet hızındaki anlık değişimler, Stadia’daki akıcılığı bozmayacak.

Türkiye’deki ortalama internet hızı kalitesine dair detaylı bir araştırma yapıp, Stadia’nın ülkemizde ne kadar yaygınlaşacağı sorusuna teknik açıdan bir yanıt vereceğiz. Detaylar için bizi takip ederken, Stadia’nın ülkemizdeki olası fiyatları ve diğer bilinmeyenlerini aşağıdaki içeriklerimizden öğrenebilirsiniz.

<p İLGİLİ HABER

Google Stadia'nın Gelmiş Geçmiş En İyi Oyun Platformu Olacağını Kanıtlayan 10 Önemli Detay

<p İLGİLİ HABER

Anket Sonucuna Göre Google Stadia’nın Beklenen Türkiye Fiyatını Açıklıyoruz

<p İLGİLİ HABER

Google Stadia Etkisi: Oyun Bilgisayarları ve Konsollar Yakında Ucuzlayacak mı?

<p İLGİLİ HABER

Google Stadia'nın Başarılı Olması İçin Uygulanması Gereken 3 Strateji

<p İLGİLİ HABER

Google Stadia’nın İlk Oyunu Doom Eternal’in Muhteşem Oynanış Videosu

</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir