Oyun 42 | Meb Oyunları

Bilgisayar Yapmayı Mümkün Kılan 10 Dolarlık PCB

Mart 28, 2019 | admin | Yorum yap

Robotikte, çeşitli iş istasyonlarında ve daha pek çok alanda Raspberry’nin küçük, tek kartlı ve işi görecek seviyedeki bilgisayarları yeterli oluyor. Bu bilgisayarların sıkıntısı ise çalışmaları için güç kaynağını, klavyeyi, ekranı ve diğer şeyleri sizin takmanızın gerekmesi.

Her ne kadar zaman zaman masaüstü bilgisayar olarak kullanıldıklarını görsek de Raspberry Pi Zero W elde taşınabilen cihazlar için de iyi bir temel oluşturabiliyor. SnapOnAir Raspberry Pi Zero PCB, kendi elde taşınabilen bilgisayarınızı yapmanız için hazır devre kartı ve 2.8 inçlik LCD ekranla geliyor. Ekran ve kart ayrı ayrı satılıyor.

Proje hakkında daha fazla bilgi almak için ise üreticilerin Facebook grubunu, Twitter’i ya da GitHub’ını takip edebilirsiniz.

Kart, genel olarak ekranları, RF alıcısını, dijital mikrofonu, titreşimi, USB bağlantısını ve tuşları takabileceğiniz bir yapıya sahip ve iletişim cihazları oluşturmayı destekliyor.

<p İLGİLİ HABER

Artık Raspberry Pi’ye Windows 10 ARM Yüklemek Mümkün

Son güncellemelere göre karta bir harici batarya eklemek de mümkün, böylece gerçek anlamda yanınızda taşıyabileceğiniz bir cihaz üretebiliyorsunuz. Yine de bu bilgisayarı cebinizde taşıyacaksanız üç boyutlu baskı ile bir kalıp yaptırmanız faydanıza olacaktır.

1 GHz tek-çekirdek işlemci, 512 MB RAM, microSD kart hafızaya sahip olan Raspberry Pi Zero, piyasadaki en güçlü mini bilgisayar sayılmaz ancak kendi üstünde Wi-Fi, Bluetooth ve Raspberry Pi uyumlu donanım ve yazılım desteğine sahip en ucuz cihazlar arasında yer alıyor. Açık kaynak kodlu iletişim cihazları için gereken modern yapıya ve işlem gücüne de fazlasıyla sahip.

<p İLGİLİ HABER

Raspberry Pi Ailesinin Bütçe Dostu Üyesi Pi A+ ile Tanışın

Ürünü aldığınızda elinize tamamlanmış bir cihaz gelmiyor, daha ziyade kendi birleştirmeniz gereken bir elektronik aletten söz ediyoruz. Haliyle bu tür kendin-yap işleri size uygun değilse bu noktayı göz önünde bulundurmalısınız.

Gelecek talebe göre belki ileride bu cihazların birleştirilmiş ve üzerine bir kalıp yapılmış versiyonları satışa çıkabilir. Yine de PCB’nin bu hali bile eli biraz bu işe yatkın olanları heyecanlandırmaya yetiyor.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir