Oyun 42 | Meb Oyunları

Bilgisayar Oyunları, Xbox One Üzerinde de Oynanabilecek

Mart 13, 2019 | admin | Yorum yap

Wireless Display uygulamasına gelen yeni güncellemeyle birlikte Xbox One sahipleri, Steam’deki oyunlarını ya da diğer bilgisayar oyunlarını konsolları üzerinden oynayabilecek. Ayrıca oyuncuların Xbox kumandasıyla bilgisayarlarını uzaktan kontrol etmesi de mümkün olacak.

Microsft’un Wireless Display uygulaması, bilgisayar ve Xbox arasındaki bağlantıyı oluşturmak için Miracast kullanıyor. Ayrıca uygulamanın oyun ve videolar için farklı modları da bulunuyor. Video aktarımlarının yalnızca bilgisayarda bulunan videolar ile gerçekleştirilebildiğini ekleyelim. Netflix gibi korumalı içeriklere sahip platformların videoları şu an için aktarılamıyor.

<p İLGİLİ HABER

Mart Ayında PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC İçin Yayınlanacak Oyunlar ve Yayın Tarihleri

Ne yazık ki uygulama, klavye ve fare girişlerini desteklemiyor. Yani bilgisayar oyunlarını Xbox’a aktarıp, fare ve klavye kullanarak oyunu oynamak mümkün değil. Ancak ilerleyen zamanlarda bunun değişebileceği düşünülüyor. Geçtiğimiz senenin sonlarında Microsoft, Xbox’ın birkaç oyun için klavye ve fare desteği sağlayacağını açıklamıştı. Microsoft'un bu konuda bir değişikliğe gidip gitmeyeceğini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.</p

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir