Oyun 42 | Meb Oyunları

BİGİSAYAR DUVAR KAĞITLARI

Mart 2, 2019 | admin | Yorum yap

BİGİSAYAR DUVAR KAĞITLARI

Bilgisayarınızda var olan masaüstü arka plan resminizden sıkıldınız mı? Bilgisayarınızı her açtığınız da  aynı resmi görmek sizi yormaya mı başladı? Bilgisayarlarımız bizim kişisel eşyalarımızdır ve bunları severek kullanmamız ya da sevmeyerek kullanıyor olmamız bizim ruh halimizi de etkilemektedir. Bilgisayarımızın masaüstü arka planında sevdiğimiz görmekten hoşlandığımız bir resim olduğunda ve her bilgisayarımızı açtığımızda onu görmemiz moralimizin daha yüksek olmasına yardımcı olmakla beraber bilgisayar üzerinden yaptığımız işlerdeki verimliliğimizi de arttırmamızı sağlar. Peki masaüstü arka plan resmini değiştirerek nasıl sevdiğimiz resimleri duvar resmi olarak kullanabiliriz? Bunu yapmak oldukça basittir ve birkaç yöntemi vardır burada sizinle bu yöntemleri paylaşacağım.

Eğer ki bilgisayarınızda bulunan ve oldukça sevdiğiniz bir resmi arka plan olarak kullanmak istiyorsanız bilgisayarınız da boş bir alanda farenizle sağ tıklayıp çıkan menünün sonundaki ‘kişiselleştir‘ seçeneğine tıklayın. Ara yüzün alt bölümündeki ‘masaüstü arka planı’ tabına tıklayın.

Sonrasında masaüstü arka planı yapmak istediğiniz resmi seçin. Ancak kullanmak istediğiniz resim burada yoksa ‘resim konumu’ veya ‘Gözat’ butonu ile resminizin kayıtlı olduğu butonu bularak resmi seçebilirsiniz.

Son olarak da değişiklikleri kaydet diyerek işleminizi sonlandırabilirsiniz.

Diğer bir yolda eğer kullanmak istediğiniz resim kolaylıkla erişebileceğiniz bir yerde ise re smin üzerine sağ tıklayarak Masaüstü arka planı olarak ayarla diyerek resminizin masaüstü arka plan resmi olmasını sağlayabilirsiniz.

Ancak bilgisayarınızdaki resimlerden sıkılmış iseniz ya da farklı tarzda kendinizi yansıtan resimler istiyorsanız ancak Google da indirdiğiniz resimlerde de çözünürlükleri nedeni ile sizin beğeninizi almıyor ise bilgisayar duvar kağıtları linkinden sizler için derlediğimiz ve çözünürlükleri ile bilgisayarınıza uyumlu birbirinden güzel ve farklı seçeneklerin sunulduğu duvar kağıtlarına erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir