Oyun 42 | Meb Oyunları

AKIL OYUNLARI

Mart 8, 2019 | admin | Yorum yap

AKIL OYUNLARI

‘’Düşünsenize hayatınızdaki en önemli kişilerin, anıların ve yerlerin hiçbir zaman yok olmadığını ve ölmediğini; ama en kötüsü de aslında tüm bunların hiç var olmadığını birden bire öğrenseniz ne olurdu?’’

Film aynı isimli bir kitaba dayanarak oluşturulmuştur. Filmde John Nash adındaki bir şizofreni hastası matematikçinin hayatı anlatılmaktadır. Nash öğrenciyken oyun kuramı üzerine oldukça büyük başarılar elde etmiş oldukça parlak bir geleceği görünen zeki bir matematikçidir. Ancak öğrenciliği zamanından itibaren hayaller görmeye başlar ve mezun olduktan sonrada zamanla paranoit olur. Hatta bu duru onun işinden de ayrılmasına sebep olur. Bu öyle bir hastalıktır ki onun kendi çocuğuna bile zarar vermesine sebep olur. Ve bu olay yüzünden eşi de kendisinden ayrılır. İlerleyen süreçlerde ise eski eşinin ve arkadaşlarının yardımı ile kendiliğinden iyileşir ve üniversitede öğretim üyesi olarak işe başlar. Filmin sonunda ise Nash geçirdiği bu hastalıktan önce yaptığı buluşlardan dolayı Nobel Ekonomi Ödülünü almaya hak kazanır.

Dahilik ile deliliğin arasındaki ince çizgide delilik tarafına sürüklenmiş bir kahramanın hikayesidir bu. Film 2002 yılında beyaz perdeye aktarıldığında bu yıl yaptığı bu üstün başarılı filmi ile tam 13 ödülü almaya hak kazandı o seneki neredeyse tüm ödülleri bünyesinde toplamış en başarılı filmdir.

Sizlerde bu bu filmi izlemek için geç kalmışsanız hemen izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Filmi izlemek için akıl oyunları linkine tıklayarak dolufilmizle.com ile izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir